top of page

Intromøde for nye/kommende medlemmer d.11 januar 19:00

Til alle nye og kommende medlemmer, eller dem som bare er nysgerrige! (see short version in English below) Er du ny i triathlon? Overvejer du at melde dig ind i en klub og blive en del af et velfungerende træningsfællesskab? Vil du gerne møde kvalificerede og engagerede trænere? Vil du gerne have masser af forskellige ugentlige træningsmuligheder? Vil du gerne modtage tilbud om at deltage i træningsweekender, faglige og træningsrelaterede oplæg og sociale arrangementer? Så kom til introdag ved Aarhus 1900 Triathlon Torsdag d. 11. januar kl.19:00-21:00! Vi er en klub med mange medlemmer, som repræsenterer alle niveauer. Nogen træner mange timer ugentligt og bruger mange af klubbens træningstilbud og andre medlemmer kommer måske kun til træning én gang om ugen. Vi har plads til alle! Og der er en gratis prøvetime i hver disciplin! Vi mødes kl:19:00 udenfor indgangen ved Institut for Idræt (Dalgas Avenue 4, 8000 Aarhus C). Herefter går vi indendørs og giver en introduktion til klubbens træningstilbud i cykling, svøm, løb og crosstriathlon(Xterra) samt orienterer jer om klublivet generelt – herunder sociale arrangementer. Herefter vil der være mulighed for at stille spørgsmål inden vi naturligvis skal være aktive. Alle får en kort introduktion til klubbens løbetræning og herudover vil du få gode tips til korrekt løbeteknik samt øvelser til at træne din løbeteknik. Huskeliste: Mød gerne omklædt til løbetræning. Omklædning er dog også mulig inden løbetræning hvis det ønskes. Husk tilmelding under ”event” via dette link: http://1900tri.klub-modul.dk/cms/EventOverview.aspx Det koster gratis af deltage! Det er også muligt at deltage uden at være aktiv. Vi glæder os til at se dig torsdag d.11 januar kl.19:00 Are you searching for a triathlon club in or near Aarhus or looking for a new challenge within: - Triathlon - Off-road triathlon - Trail - MTB - OpenWater, Then join us on 11th january 19:00 at Dalgas Avenue 4, 8000 to learn more about our club!


Seneste nyheder
Arkiv
Sorter efter tags
Ingen tags endnu.
bottom of page