top of page

Nyhedsbrev til vores medlemmer i november 2023

Kære medlemmer af Aarhus 1900 Triathlon,


Spændende afslutning på 1900 Tri Cup: Beer Mile! Den 18. november markerer sidste afdeling af vores 1900 Tri Cup, og denne gang går vi til det i form af en Beer Mile. En dag fyldt med sjov og konkurrence venter, så kom og vær med til at gøre dagen uforglemmelig!

Julefrokost! Om aftenen den 18. november samles vi til vores legendariske julefrokost, og vi er stolte af at annoncere, at hele 67 deltagere har tilmeldt sig. En markant stigning fra sidste år, hvilket understreger, at vores klub blomstrer og der er masser af liv.


Introforløb: En stor succes! Vores dedikerede introforløb har tiltrukket omkring 200 deltagere, og i november håber vi at byde omkring 60 nye medlemmer velkommen. Dette er afgørende for klubbens mulighed for at kunne fortsætte med vores omfattende træningstilbud, og vi opfordrer vores nuværende medlemmer til at byde de nye varmt velkommen.


Udvidede træningstilbud og Eliteholdsmuligheder! Fra næste uge vil vores træningstilbud blive udvidet. Hold jer opdateret via vores hjemmeside og Lines ugeopslag. Der er også åbning for ansøgninger til vores elitehold for år 2024. Aarhus 1900 Elite Triatlon har til formål at udvikle konkurrencedygtige triatleter på nationalt og internationalt niveau. Fællesskabet er nøglen, og vi opfordrer alle ansøgere til at bidrage til styrkelsen af vores træningsfællesskab.


Ansøg om optagelse på eliteholdet inden 13/11 2023. Holdet vil blive udtaget d. 20/11 2023. Ved spørgsmål, kontakt venligst Torben Rokkedal.


Sportslige hilsner, Aarhus 1900 Triathlon Bestyrelse

Comments


Seneste nyheder
Arkiv
Sorter efter tags
Ingen tags endnu.
bottom of page